• Váš košík je prázdny

 

 

Značku dieNikolai sme si zamilovali počas našej návštevy už na prvý pohľad. Následné zoznámenie s jedinečnými produktami a celkový prístup domácich nás utvrdil v správnom rozhodnutí priniesť niečo tak výnimočné aj na náš trh. Najprv nás uvítal najmladší člen vinárstva Nikolaihof, ktoré má 2000 ročnú tradíciu a je situované v starobylých priestoroch ešte z čias Rimanov. Spolu s mladým manažmentom nám vysvetlili svoju víziu, použitie lokálnych zdrojov, kvalitu surovín aj procesy výroby. Držia sa pri tom hesla, že príroda poskytuje našej pleti všetko čo potrebuje.

DieNikolai je prvá a zatiaľ jediná demeter kozmetika, ktorá obsahuje najviac koncentrované výtažky z hrozna, pochádzajúce z 2000 ročného vinohradu, spracovaná ručnými procesmi a pochádzajúca z biodynamicky kultivovanej pôdy už od roku 1971. Značka nepoužíva žiadne herbicídy, hnojivá, pesticídy ani syntetické látky, no namiesto toho používajú hnoj z pichľavej žihľavy, valeriánske kvapky, prasličku a špeciálne preparáty podľa princípov Demeter. Samozrejme a bez kompromisov: žiadny palmový olej, žiadne chemické emulzifikátory, žiadne parabény, silikáty ani konzervanty a žiadny parafín. Naopak v každom balení krému nájdete najsilnejšie antioxidanty z prírody, olej z hroznových jadierok (resvetratol) a vitamín E, celkovo až 89% aktívnych ingrediencií, okrem iného aj výťažky zo šafránu, pestovaného na pôde svetového dedičstva pod hlavičkou UNESCO, ďalej maslo ghee ajurvédskej medicíny a tiež výtažky z kvetov obrovskej lipy, zbieranej ručne, v objeme iba 50 kg ročne. Cieľom dieNikolai je najvyššia kvalita ingrediencií z ich biodynamického poľnohospodárstva, preferovanie najbližších zdrojov z regiónu a zachovanie plodnosti pôdy pre ďalšie generácie. Pleťovou kozmetikou dieNikolai doprajete vašej pleti absolútny luxus z prírody, so zárukou najvyššej kvality a zároveň podporíte skvelú myšlienku udržateľnosti a harmónie v prírode.

 
 
 

 

Značku Provida založili v roku 1984 manželia Wohnhas, vlastnia nielen svoje laboratóriá ale i vlastnú demeter farmu, odkiaľ pochádza drvivá väčšina ingrediencíí. Provida je vôbec prvý výrobca bio kozmetiky v Nemecku. Spoločnosť tvoria iba manželia a ich dcéra Dana. Počas našej návštevy sme boli milo prekvapení akí sú pokorní, skromní a dobrí ľudia a ako zanietene vedia rozprávať o princípoch demeter biodynamického hospodárstva. Sú vôbec prví, ktorí produkujú patentované laky na nechty v demeter kvalite, celkovo vlastnia vyše 20 patentov v kozmetike. Taktiež sú vôbec prví na poli Demeter, ktorí zaradili Bachove esencie do produktov. Na výrobu krémov používajú vlastné, čerstvé, ručne odtrhnuté kvety z farmy. Pre Providu označenie demeter neznamená „len“ nepoužívanie pesticídov, ale hlavne podporu života v pôde, z toho vychádza i názov Provida – v preklade "pre život". Vychutnajte si najčistejšiu silu prírody v kozmetických produktoch Provida tak, ako sme urobili aj my. Preto sme sa rozhodli priniesť časť prírody z Providy aj na Slovensko a stali sme sa ich exkluzívnym partnerom.

 
 

 

Príbeh Martiny Gebhardt sa začína už v jej dvanástich rokoch, kedy sa jej dostal do rúk rastlinný kalendár Marie Thun. Bola fascinovaná, že príroda ponúka výživu pokožke aj možnosti na zmiernenie bolestí. Sama si potom vyberala bylinky a namiešala masti, vďaka ktorým jej zmizli jazvy po útoku psom i akné. Miešaním bylinných krémov si neskôr financovala svoje štúdium architektúry. Už v mladosti oplývala láskou ku kláštorom a práve jeden v r. 2014 aj kúpila. My z Prírodného raja sme boli v kláštornom zámku vo Wessobrunn v rámci spolupráce s jej firmou na súkromnej návšteve. V okolí zámku založila demeter farmu so zvieratami a bylinkami. Polovicu roka trávi Martina na svojej farme v americkom štáte Utah, v susedstve ktorej žijú indiáni, od ktorých sa veľa naučila z hľadiska správania sa a úcty k prírode.

V prírodnej kozmetike vyrába všetky produkty v súlade s cyklami v prírode. Výsev bylín, ich zber a výrobné časy sa prispôsobujú konkrétnym fázam mesiaca. Všetky jej produkty sú certifikované demeter, pričom obsahujú spagyrické esencie jej vlastnej výroby. Význam "spagyrický" pochádza zo slov spao-oddelené a ageiro-spojiť. Je to metóda výroby liečivých prostriedkov, ktorá má korene v dávnom Oriente i v spoločenstvách z Himalájí. Dnes sa táto metóda extrakcie používa v ajurvédskej medicíne. Komponenty rastlín sa destilujú a neskôr spália. Takto získané soli sa vykryštalizujú, pričom sa ich produkcia riadi podľa rytmických, biologicko-dynamických aspektov (pozícia slnka a mesiaca). Toto sa deje dovtedy, kým sa nedosiahne požadovaná absolútna čistota. Potom sa suroviny nakombinujú a vytvoria spagyrické esencie. Pýtate sa, aký majú vlastne efekt v kozmetike? Možno ho sledovať na bunkovo- energetickej úrovni. Ako sa hovorí: „Soľ je pamäťou Zeme“. Preto vie soľ prebudiť vnútorný poriadok a pamäť v každej bunke. Soľ rozpustená vo vode, ktorá sa vyskytuje v intracelulárnom priestore má elektrickú vodivosť, ktorá dodáva energetické impulzy do buniek. Tento proces stimuluje samočistenie. Len keď je detoxikačný proces na bunkovej úrovni, bunka je schopná vziať si nutrienty nevyhnutné pre jej regeneráciu a pomôže jej znovuzískať prirodzenú rovnováhu.

Martina verí, že kľúč k harmónii a zdraviu spočíva v holistickom spôsobe videnia vecí. Telo, myseľ a duša je stále jeden celok. Všetky kozmetické výrobky by mali podporovať prirodzené funkcie pokožky, nie ich inhibovať, preto by žena nemala používať žiadne anti-aging syntetické prípravky. Nás si úplne získala svojou koncepciou happy-aging starostlivosti o pleť. Martina je vysoko rešpektovaná a vážená žena vo svete prírodnej a liečivej kozmetiky už viac ako 30 rokov. Pozývame Vás preto vyskúšať si liečivú silu bylín priamo z demeter farmy Martiny Gebhardt.

 
 
 

 

Z návštevy demeter farmy Wegwartehof sme boli doslova očarené. Je to jedna z prvých kobylích demeter fariem na svete a sme hrdé, že môže byť práve Prírodný raj jej slovenským partnerom. Koníky si žijú na 14 hektároch demeter pôdy obhospodarovanej biodynamickým spôsobom so zameraním na pestovanie bylín a korenín.

Dve vlastnosti koňa – krása a vitalita – predurčujú využitie luxusnej, ale stále prírodnej kozmetiky z kobylieho mlieka. Blahodárne účinky kobylieho mlieka boli objavené už pred 3000 rokmi v Číne a Egypte. Známe sú aj mliečne kúpele Kleopatry v Egypte. Toto mlieko je považované doslova za zázračné, svojim zložením je najviac podobné materskému mlieku, takže dokáže pomôcť pri mnohých ochoreniach – metabolické poruchy, tráviace problémy, odstraňuje nadúvanie, nevoľnosť, plynatosť. Vyhľadávajú ho onkologickí pacienti počas rekonvalescencie, detoxikuje organizmus, zlepšuje trávenie, črevnú mikroflóru, pomáha pri vstrebávaní vitamínov a minerálov. V našom e-shope ho nájdete aj vo forme rozpustného prášku či kapsúl na vnútorné užívanie. Jeho účinky na pleť tiež nie sú zanedbateľné, keďže vyživuje a regeneruje pleť, odstraňuje alergie, ekzém, zmierňuje bolesť kĺbov a svalovú únavu.

Majitelia demeter farmy Brigitte und Andreas Höritzauer začali s produkciou demeter kozmetiky z čistého kobylieho mlieka z dôvodu, že viac a viac ľudí a najmä detí sužujú kožné problémy. Ich kozmetika spĺňa najprísnejšie kritériá prírodnej kozmetiky na svete vôbec. A spätná väzba od našich klientov nám len potvrdzuje, že kozmetika s kobylím mliekom právom patrí medzi svetovú špičku v starostlivosti, a to nielen o problematickú pleť a vlasy.

Presvedčte sa o tom na vlastnej „koži“ :-).

 
 
 

 

Spoločnosť založil v roku 1965 doktor a prírodovedec Reinhard Heberer, pretože veril v liečivý účinok prírody a v to, že príroda poskytuje nekonečné možnosti v liečbe chorôb a zmierňovaní bolesti. Vyrábal liečivé bahenné obklady aj vankúšiky zo sena a byliniek. V osemdesiatych rokoch minulého storočia odišiel na dôchodok a spoločnosť prevzal Reinhold Schon, ktorý mal výnimočné terapeutické skúsenosti a zaslúžil sa o zachovanie rozmanitosti prírodných liečiv. Do portfólia produktov pribudli telové oleje a od roku 2012 ho dopĺňa aj exkluzívna kozmetická starostlivosť San Floriano. V roku 2014 vstúpila do spoločnosti Nicola Bühler, absolventka klinickej výživy a nutričnej medicíny, ktorá bola od detstva fascinovaná prírodnou medicínou a kozmetikou.

Dr. Heberer znamená absolútnu kvalitu bez kompromisov. Prírodné zdroje tvoria najcennejší základ pre všetky produkty. Samozrejme, všetky sú bez chemických prísad, v kvalite Demeter a vyrobené ručne v manufaktúre podľa originálnych receptov Dr. Heberera. Príroda je podľa nich univerzálnou liečebnou silou a ponúka nekonečné možnosti na vývoj nových účinných produktov.

Prírodný raj je exkluzívnym partnerom demeter značky Dr. Heberer. Počas našej návštevy sme sa presvedčili, že právom sú jednotkou na trhu s telovými a masážnymi olejmi.

 
 
 

 

Elisabeth a George Schmelzer sú výnimoční ľudia produkujúci vína neskutočnej kvality, v ktorých sa odráža ich vďačnosť, úcta a rešpekt k prírode. Pri víne sa okrem znalostí predošlých generácií spoliehajú najmä na svoju intuíciu a vlastné "zákony". Nielenže obhospodarujú 15 hektárové vinohrady sami, bez použitia akejkoľvek techniky a v biodynamickom štýle, ale pripravujú si sami aj preparáty do pôdy na základe homeopatík, rôznych esencií, byliniek a hornín, aby vnášali čo najviac energie do pôdy, ktorú je v ich jedinečnom víne aj cítiť. 

K ich farme patrí aj ich vlastné včelstvo, čím je ich farma samostatný ekosystém. Hrozno je zbierané ručne, vodu používajú z vlastnej studne, víno neobsahuje síru, je nefiltrované a vhodné aj pre ľudí s histamínovou intoleranciou.
Vína značky Schmelzers sú dokonale vyzreté (mladšie ročníky preto ani nie sú určené na predaj), pretože ako hovorí sám vinár: "Ľudia, rovnako ako vína, musia dozrievať, aby dosiahli veľkoleposť."
Víno Weißburgunder 2014 získalo medzinárodné ocenenie - zlatú medajlu ako bio víno roka, dosiahlo 96 bodov zo 100. O to viac sme hrdé a vďačné, že máme túto jedinečnú vinársku rodinu - už štvrtú generáciu vinárov Schmelzers za partnerov Prírodného raja.

 
 
 

 

Predstavujeme Vám unikátny koncept včelárstva v demeter kvalite - spoločnosť s úctyhodným vzťahom k včelám Apis-Z a jej dvoch výnimočných včelárov Wolfganga a Rolanda, ktorí jediní v európskom regióne chovajú včely podľa pravidiel biodynamického hospodárstva. Všetok ich med je zhromažďovaný včielkami v chránenej oblasti spadajúcej pod UNESCO. Títo dvaja zanietení včelári nielenže ponúkajú med najvyššej kvality, ale ich cieľom je ponúknuť aj výrobky v rámci apiterapie - s liečivými účinkami (voskové náplaste, tinktúry, propolis, krémy).

Za najdôležitejšiu prácu považujú v Apis-Z naplniť prirodzené potreby včielok, nie optimalizovanie výnosu. Nekŕmia včielky lacným cukrom, nestrihajú krídla kráľovnám a ich včielky sú výsostne ubytované len v prírodných materiáloch. Kladú mimoriadny dôraz na starostlivé extrakcie a spracovanie včelích produktov, aby zostali čo najprirodzenejšie a zachovali sa cenné bioaktívne látky.

S pohárom medu od Apis-Z získate kus čistého charakteru, plnú chuť a hodnotu. Rovnako ako pri každom ďalšom výrobku od Apis-Z, ktorý prináša čaro zo sveta včiel.

Apis-Z je svetovým unikátom na poli demeter včelárstva, ktorý pôsobí v týchto oblastiach:
- kuchyňa - medové špeciality v tej najvyššej kvalite
- kozmetika - bezkonkurenčné propolisové krémy
- apiterapia - spolupracujú s lekármi pri liečbe rôznych chorôb včelími produktami.

Prírodný raj je ich exkluzívnym slovenským partnerom.